PSG nuk po heq dorë nga Mbappe, por Real Madrid beson se e kanë të mbyllur atë

  • 18.05.2022
PSG nuk po heq dorë nga Mbappe, por Real Madrid beson se e kanë të mbyllur atë

Los Blancos janë të sigurt.

Lojtari, siç raporton MARCA, ka një marrëveshje të plotë me Real Madridin se cila do të jetë kontrata e tij e ardhshme. Megjithatë, ai është ende duke dëgjuar se çfarë ka për të thënë klubi parizian.


Me Dohën ka një mirëkuptim ekonomik, por jo sportiv, ndaj ka pasur bisedime të mëtejshme pasditen e së martës.

Dhe, kuriozisht, është vendi ku PSG ka bërë terren, duke premtuar çdo përpjekje dhe sakrificë për sulmuesin francez.

Mbappe ka bërë thirrje për një ndryshim rrënjësor, nga lart poshtë, në projekt: ai nuk i pëlqen drejtori sportiv Leonardo, ka frikë se zëvendësimi i Mauricio Pochettino nuk do të jetë zgjidhja e duhur dhe e konsideron jetike që të ketë largime të mëdha po aq sa edhe të mëdha. – nënshkrimet e emrave.

Real Madridi mbetet i sigurt dhe njerëzit e Mbappes kërkojnë durim

PSG ka apeluar për dashurinë e yllit të tyre për ekipin që të vazhdojë në mënyrë që të adresojë këto çështje futbolli. Ata presin ditë takimesh të mëtejshme, me të gjithë sytë drejt ndeshjes së fundit të sezonit në Parc des Princes këtë fundjavë.

Ndërkohë, Real Madridi mbetet i sigurt. Ata kanë bërë gjithçka për të nënshkruar me të që nga vera e vitit 2021.

Ata gjithashtu kanë theksuar se Kampioni i Botës 2018 duhet të luajë për Los Blancos për të rritur shanset e tij për të fituar Topin e Artë.

Të afërmit e Mbappes kërkojnë respekt dhe durim. Sulmuesi tashmë zgjodhi në minutën e fundit në 2017 që t’i bashkohet PSG-së dhe jo Real Madridit dhe 2022 e sheh atë në një pozicion të ri presioni dhe tensioni maksimal.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë