PSG i gatshëm të shesë Neymar këtë verë

PSG është i gatshëm të shesë Neymar nëse arrin oferta e pranueshme për transferim – por braziliani heziton të largohet.

PSG i gatshëm të shesë Neymar këtë verë

Pagat e anësorit mund të jenë problem për kërkuesit e mundshëm, megjithëse ai me siguri do të ketë interes të gjerë

Paris Saint-Germain është i hapur për të shitur Neymar gjatë afatit kalimtar të verës nëse paraqitet një ofertë e pranueshme – por braziliani do të hezitonte të largohej, kupton GOAL.


Sulmuesi mbërriti në Parc des Princes në një lëvizje nga Barcelona për një tarifë rekord botëror në vitin 2018, në atë që ishte një deklaratë serioze e synimit nga klubi i Ligue 1 për të çimentuar pozicionin e tyre si një peshë e rëndë evropiane.

Por një dështim për të arritur çmimin përfundimtar – Ligën e Kampionëve – dhe vendimi i Kylian Mbappe për të zgjatur qëndrimin e tij me klubin pas një sage të zgjatur transferimi me Real Madridin do të thotë që skuadra kryeqytetase do të konsideronte ndarjen me 30-vjeçarin. veçanërisht pas një fushate të trazuar 2021-22.

Pse mund të largohet Neymar nga PSG?

Pavarësisht se ka rifituar kurorën e Ligue 1 nën drejtimin e Mauricio Pochettino këtë sezon, shumë mendojnë se PSG-ja ka duruar një fushatë dërrmuese duke pasur parasysh largimin e tyre të hershëm nga Champions League te Real Madrid.

Neymar mori pjesën më të madhe të kritikave nga mbështetësit e klubit, me të dhe Lionel Messi që të dy u përshëndetën në pranverë pas rënies së tyre evropiane.

Qëndrimi i lojtarit brazilian dhe stanjacioni në fushë janë shqyrtuar nga klubi, kupton GOAL.

Vendimi i Mbappe për të qëndruar në PSG mund të luajë gjithashtu në çdo proces vendimmarrjeje që përfshin të ardhmen e Neymar, me francezin që mendohet të ketë një ndikim në politikën e transferimeve dhe çështjet e skuadrës pas marrëveshjes së tij të re fitimprurëse. Marrëdhëniet e Mbappes me Neymarin thuhet se janë ftohur vitet e fundit.

A dëshiron Neymar të largohet nga PSG?

Pavarësisht këtyre çështjeve megjithatë, sulmuesi nuk dëshiron të largohet nga Parc des Princes, dhe përndryshe synon të vazhdojë me PSG-në sezonin e ardhshëm.

Neymar shkroi vetëm mandate të reja vitin e kaluar, për ta çuar atë deri në vitin 2025 në klub, dhe pas një sezoni me probleme për disa yje kryesorë, mund të ketë një shpresë që skuadra kolektive e PSG-së e talenteve të klasit botëror mund të performojë shumë më mirë në 2022-n. 23.

Me një Kupë Botërore të Katarit 2022 në afërsi, ku skuadra e tij braziliane konsiderohet gjerësisht si ndër favoritët, 30-vjeçari do të ketë çdo arsye për të provuar se dyshuesit e kanë gabim te PSG – dhe të tregojë pse klubi pagoi një shpërblim mbreti për të në vendin e parë.

Ku mund të shkojë Neymar nëse largohet nga PSG?

Nëse braziliani do të largohej nga Parc des Princes, numri i palëve që realisht mund ta nënshkruajnë atë është i kufizuar duke pasur parasysh tarifën e madhe që ai ka të ngjarë të komandojë.

Megjithëse Neymar ka të ngjarë të shitet për një pjesë efektive të pagës rekorde botërore të PSG-së për shërbimet e tij fillimisht, kostoja e tij e pritshme do të nxjerrë një mori skuadrash – duke përfshirë ish-klubin Barcelona – me gjasë jashtë ndjekjes.

Blaugrana thuhet se mbajti diskutime të mëparshme jozyrtare rreth një shkëmbimi me Ousmane Dembele në mes të sezonit 2021-22, por me këtë të fundit të prirur të largohej nga Camp Nou si lojtar i lirë, një lëvizje e tillë nuk është më e rëndësishme.

Newcastle mund të përmbushë kërkesat për transferim dhe paga, por Neymar nuk konsiderohet i interesuar të bashkohet me Magpies.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë