PSG fitoi Superkupën franceze, Pochettino: Ky është vetëm fillimi

PSG fitoi Superkupën franceze, Pochettino: Ky është vetëm fillimi
Çlirim Gashi

14.01.2021 / Sport

Nuk arriti ta bëjë për 12 vite më radhë me skuadra si Espanyol, Southampton e Tottenham.

Por mjaftuan vetëm dy javë në stolin e PSG-së dhe Pochettino fitoi trofeun e parë.

Argjentinasi 48 vjeçar, pas triumfit ndaj Marseille, 2-1, me ç’rast parisienët fituan superkupën franceze, deklaroi se është tejet i lumtur me këtë fitore, ndërsa shtoi se ky është vetëm fillimi.

“Kjo fitore vlen më shumë se një trofe, janë nderi dhe krenaria gjërat kryesore për klubin dhe për tifozët. Me hapa të sigurt, skuadra po bën atë çfarë unë kam kërkuar, raporton GazetaBlic.

Ky është vetëm fillimi. Ne besojmë se me punë dhe gjatë kohës, mund të instalojmë idetë tona dhe të kemi progres përpara. Dua të falenderojë lojtarët, drejtorin sportiv Leonardon dhe presidentin Al-Khelaifi për këtë mundësi”, tha ndër të tjera tekniku ameriko-latin.

LEXO EDHE:  PSG nuk ka para për transferimin e Pogba, Unitedi i vendos vlerë të frikshme

Test antigjen për COVID-19 vetëm 15€, rezultati brenda 30 minutave

Në Laboratorin “RIOLAB” kryhet testi i shpejtë i antigjenit për COVID-19. Testi i antigjenit përdoret në diagnozën e infeksionit COVID-19....

Lexo më shumë

Të fundit