Pochettino: PSG ka cilësinë për të mposhtur Real Madridin

Trajneri e ka parë ndeshjen e 16-të të fundit.

15.12.2021 / Sport

Pochettino: PSG ka cilësinë për të mposhtur Real Madridin
Foto: Ilustrim

Pas një konfuzioni, Paris Saint-Germain përfundimisht do të përballet me Real Madridin në 16-finalet e Ligës së Kampionëve 2021/22.

Ndonëse kjo është një ndeshje më e vështirë për të dyja skuadrat sesa ishte caktuar fillimisht për të luajtur, trajneri i PSG-së, Mauricio Pochettino është i bindur se skuadra e tij mund të sigurojë përparim.


“Do të jetë një ndeshje e vështirë sepse ata janë një ekip me një super trajner dhe super lojtarë”, tha argjentinasi në një intervistë për mediat zyrtare të klubit të PSG-së.

“Ne do të përballemi me Real Madridin, i cili është një ekip i mësuar të fitojë Champions League, një ekip me histori dhe shumë përvojë. Është e qartë se ne kemi një ndeshje shumë të vështirë.

“Fillon në shkurt, kështu që forma aktuale do të ketë pak rëndësi. E rëndësishme do të jetë që në shkurt të jemi në gjendjen tonë më të mirë të mundshme dhe të vlerësojmë çdo lojtar individualisht.

“Ka gjithmonë një element fati kur bëhet fjalë për formën e një skuadre. Për shembull, dëmtimet mund të ndikojnë në ekip. Kjo do të jetë një barazim me nokaut i luajtur në data të paracaktuara kur disa faktorë mund të ndikojnë në rezultatin.

“Sigurisht, duhet të kemi besim. Kemi një ekip të madh dhe futbollistë të mëdhenj me shumë talent. Nuk kam dyshim se do t’i qasemi ndeshjes në mënyrën më të mirë të mundshme dhe ende me shumë besim te lojtarët tanë.

“Ne kemi mjaft cilësi për të fituar këtë ndeshje dhe për të kaluar në raundin tjetër. Ky është objektivi i Paris Saint-Germain.”

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *