Mbappe: Çfarë kuptimi ka të shënosh 50 gola nëse PSG nuk e fiton Champions League?

Sulmuesi francez e bën të qartë se nuk është i interesuar për vlerësime individuale.

17.12.2021 / Sport

Mbappe: Çfarë kuptimi ka të shënosh 50 gola nëse PSG nuk e fiton Champions League?
Foto: Ilustrim

Kylian Mbappe ende nuk e ka konfirmuar lëvizjen e tij të radhës, me të gjitha ofertat për zgjatjen e kontratës nga Paris Saint-Germain që janë refuzuar, megjithatë sulmuesi francez i është kundërpërgjigjur pretendimeve se është egoist duke sugjeruar se shënimi i 50 golave ​​individualë nuk është i mirë nëse skuadra e tij e bën këtë. nuk fiton Champions League.

Real Madridi është ende duke numëruar orët derisa të mund t’i afrohet ligjërisht lojtarit me ofertën e një parakontrate më 1 janar.


“Viti i kaluar ishte i mirë për mua, shënova 40 gola, por nuk e fituam ligën apo Ligën e Kampionëve”, pranoi Mbappe për stacionin televiziv të PSG-së.

“Në fund pyes veten, çfarë dobie ka të shënojmë 50 gola nëse nuk fitojmë? Do të preferoja të shënoja më pak dhe të fitoja ligën dhe Champions League.

“Ishte një sezon i mirë, por nuk ju pëlqen, qëllimi është të fitojmë tituj, ato janë gjërat më të rëndësishme”.

Ish-sulmuesi i Monacos megjithatë pranoi se po shijonte presionin që vjen me të qenit hajmali e një skuadre.

“Kam nevojë të ndjej presionin, të kërkoj sfida, gjithmonë kam dashur të kem përgjegjësinë mbi supet e mia”, vazhdoi ai.

“Dua të jem nën presion edhe nëse ndonjëherë përfundon me zhgënjim, është një proces mësimor, nuk fshihem kurrë dhe është pjesë e adrenalinës.

“Kjo ndodh sepse na pëlqen të luajmë lojëra me presion të lartë, lojëra që të gjithë i shikojnë, unë e shoh presionin si diçka pozitive”.

Ardhja e Lionel Messit në Parc des Princes u spekulua si katalizatori që e pa Mbappe të largohej përfundimisht drejt Real Madridit, por ai nuk ka asgjë tjetër veç fjalëve pozitive për argjentinasin.

“Të bën dobi të kesh lojtarë të mëdhenj rreth teje, unë sot luaj në një ekip me lojtarë që më ndihmojnë: Neymar, Messi, Di Maria… është më e lehtë”, ka thënë ai.

“Ndonjëherë është instinkti i sulmuesit të gjuajë dhe të shënojë, por nëse dëshiron të jesh një lojtar i veçantë, atëherë duhet të bësh gjithçka.

“Një lojtar si Messi, i cili kaloi 15 vjet në Barcelonë, mund të vijë këtu dhe të tregojë gjëra të ndryshme, ka dallime në të mes shikimit të tij në stërvitje dhe shikimit të tij në televizion”.

Mundësi e mirë pune, Fabrika e Mobileve “TE NASERI” kërkon 50 punëtorë!

Fabrika e Mobileve ”Te Naseri” e cila gjendet në Zonën Industriale në Shirokë me një eksperiencë të gjatë në prodhimin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *