Luajti ndaj Golden Eagle Yllit, Berisha i KB Pejës shpallet MVP i xhiros së 7-të

Java e shtatë e Superligës së Kosovës në basketboll dhuroi ndeshje interesante, duke veçuar derbin ndërmjet Pejës dhe Golden Eagle Yllit, apo nënkampionit kundër kampionit.

22.10.2021 / Sport

Luajti ndaj Golden Eagle Yllit, Berisha i KB Pejës shpallet MVP i xhiros së 7-të
Foto: Ilustrim

Pikërisht nga derbi vjen MVP i xhiros, i cili është kapiteni i Pejës, Dardan Berisha. Ai ndaj Yllit kishte 23 pikë, gjashtë kërcime, gjashtë asistime dhe një top të vjedhur.

Pejanët janë liderë në tabelë me gjashtë fitore dhe një humbje, e merita të mëdha ka kapiteni i Pejës dhe Kosovës, Dardan Berisha, i cili në këtë edicion ka mesatare prej 22.5 pikëve, 4.8 kërcime e 4.3 asistime.


Ndërkohë, top 5 basketbollistët me indeksin më të lartë të xhiros së shtatë janë: Courtney Fells i Prizrenit 16 me 35, Amin Hot i Trepçës me 31, Urim Zenelaj i Prizrenit 16 me 31, Ivan Koljeviq i Prizrenit 16 me 27 dhe Andi Shehu i Bashkimit me 27.

Parandalimi është shërim! Tumor markerët dhe roli i tyre në diagnostifikimin e kancerit

Tumor markerët janë substanca që lëshohen nga qelizat kancerogjene ose prodhohen nga trupi në reagim ndaj një tumori malinj ose...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *