Liverpool do rihapë bisedimet për kontratën e Mane mes lidhjeve të transferimit në Barcelonë dhe Bayern Munich

Marrëveshja aktuale e sulmuesit senegalez skadon në vitin 2023, megjithëse Reds janë të qetë për situatën, pavarësisht spekulimeve në media.

Liverpool do rihapë bisedimet për kontratën e Mane mes lidhjeve të transferimit në Barcelonë dhe Bayern Munich

Liverpool planifikon të rihapë bisedimet me Sadio Mane për të ardhmen e tij në fund të sezonit, mes raporteve për interesim për yllin senegal nga Bayern Munich dhe Barcelona.

Mane do të hyjë në vitin e fundit të kontratës së tij me Reds këtë verë dhe negociatat për një zgjatje ende nuk kanë arritur në një përfundim të suksesshëm.


U raportua këtë javë se Bayern, kampionët e Bundesligës, e kishte bërë 30-vjeçarin një objektiv kryesor, ndërsa një histori në botimin spanjoll Mundo Deportivo të martën sugjeroi se Mane ishte tani një opsion serioz për Barcelonën dhe se ish-Soutampton. njeriu do të ishte i etur për një lëvizje në La Liga.

Cili është qëndrimi i Liverpool për të ardhmen e Mane?

Burimet e Liverpool për GOAL insistojnë se janë të qetë për situatën, me bisedimet mes klubit dhe agjentit të Mane, Bjorn Bezemer, të planifikuara për në fund të sezonit.

Bezemer ka një marrëdhënie të fortë me Julian Ward, drejtorin sportiv të Reds që së shpejti do të bëhet. Ai ishte me Ward dhe zyrtarë të tjerë të klubit në ndeshjen e fundit të Ligës së Kampionëve në Villarreal, dhe shihet si e pamundur që historitë që lidhin Mane me një largim janë një dredhi për të shtrënguar Liverpoolin në përshpejtimin e bisedimeve për kontratën.

Mane, nga ana e tij, ka insistuar se dëshiron të përqendrohet në futbollin e tij për momentin, me Liverpoolin që ende ndjek një katërfishim të mundshëm. Ata përballen me Aston Villa në Premier League të martën, përpara se të përballen me Chelsean në Wembley në finalen e FA Cup të shtunën. Më vonë këtë muaj, ata do të ndeshen në finalen e Champions League në Paris kundër Real Madridit.

Jurgen Klopp, në mënyrë ideale, do të donte që Mane të qëndronte në Anfield, por situata bëhet më e ndërlikuar nga fakti se Mohamed Salah, dhe në një masë më të vogël Roberto Firmino, po i afrohen gjithashtu 12 muajve të fundit të marrëveshjeve të tyre.

Është përshkruar si “e pamundur” që të tre të rinovojnë, dhe në rastin e Salah, Liverpool e di se do të duhet të thyejë strukturën e tyre ekzistuese të pagave për të mbajtur egjiptianin.

Kërkesat e Mane për paga nuk do të ishin shumë prapa, duke pasur parasysh arritjet dhe paraqitjet e tij gjatë gjashtë viteve të tij me klubin, por çdo ofertë mund të varet nga rezultati i negociatave me Salah.

A do të shikonte Mane të largohej nga Liverpool?

Në këtë fazë, nuk ka asnjë indikacion, publikisht apo privatisht, se Mane po kërkon një sfidë të re.

Ai është i lumtur në Merseyside, edhe pse, natyrisht, është i vetëdijshëm se disa nga klubet kryesore të Evropës po e vëzhgojnë situatën e tij.

E ndërsa Bezemer mësohet se është takuar me Hasan Salihamidzic, drejtori sportiv i Bayern Munichut fundjavën e kaluar, kuptohet se gjigantët gjermanë nuk janë të interesuar të ndjekin një lëvizje verore për Mane.

Bezemer gjithashtu përfaqëson Konrad Laimer, mesfushorin e RB Leipzig, të cilin Bayern e ka në shënjestër, dhe burimet i kanë thënë GOAL dhe Spox se diskutimet u përqendruan në këtë, në krahasim me Mane.

Paraqitjet e Mane për Liverpool këtë sezon kanë qenë të forta, veçanërisht që nga fundi i vitit. Ai ka shënuar 21 gola në të gjitha garat dhe së fundmi ka lulëzuar në një rol qendror të sulmit, me nënshkrimin e ri Luis Diaz që shkëlqen në të majtë.

Ardhja e Diaz në janar u pa si një shenjë se Reds po planifikonin për jetën pas Mane, dhe Liverpool gjithashtu ka siguruar kapjen e adoleshentit emocionues të Fulham, Fabio Carvalho, një lojtar që mund të luajë përtej vijës së sulmit.

Por Klopp, i cili nënshkroi zgjatjen e kontratës së tij kohët e fundit, i sheh Mane dhe Salah si lojtarë kyç për të ardhmen e Liverpool-it. Ai thotë se të dy do të jenë në gjendje të luajnë mirë deri në të 30-at për shkak të profesionalizmit dhe kushteve të tyre, dhe është plotësisht i vetëdijshëm se zëvendësimi i rezultatit të secilit lojtar do të ishte jashtëzakonisht i vështirë, madje duke lejuar ndikimin e bërë nga lojtarë si Diaz dhe Diaz dhe Diogo Jota.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë