Lazio tregon interes për Shkodran Mustafin

Lazio është i interesuar për ta transferuar Shkodran Mustafin.

Mediumi i madh italian, Calciomercato raporton se Lazio ka dëshirë për ta bërë të vetin mbrojtësin. 

Mustafi kishte luajtur për dy vite te Sampdoria, teksa kishte bërë 51 paraqitje. 

Këtë sezon, Mustafi ka bërë vetëm nëntë paraqitje për “Topçinjtë”, tri në Premierligë, pesë në Evropa Ligë dhe një në Carabao Cup.

RAPORTO