Largimi i Memphis Depay nga Barcelona po afrohet

  • 10.08.2022
Largimi i Memphis Depay nga Barcelona po afrohet

E ardhmja e Memphis Depay nuk është ende e vendosur, por për momentin ai është më shumë jashtë sesa te Barcelona.

Juventusi i ka dërguar mesazhe lojtarit dhe Barcelonës ditët e fundit, ndërsa orët e fundit kanë intensifikuar kontaktet e tyre.


Megjithatë, Juventusi dëshiron që Barcelona t’i ndërpresë kontratën dhe ta lejojë atë të largohet si transferim i lirë.

Memphis e di se nuk do të ketë shumë minuta në projektin e ri të Xavi-t, me ardhjen e Robert Lewandowski, Raphinha dhe rinovimin e Ousmane Dembele, për këtë arsye ai po e shikon mirë ftesën e Barcelonës për të ndryshuar peizazhin dhe për t’u larguar nga Camp Nou.

Largimi i tij, për më tepër, do të kursente një shumë të konsiderueshme parash për arkën e klubit dhe do të lehtësonte ndjeshëm faturën e shtrënguar të pagave. Ai është një largim i shumëpritur në zyra.

Ku po zhvendoset Memphis Depay?

Reprezentuesi holandez ka pasur disa oferta këtë verë, por Juventusi ka qenë më i vendosur se të tjerët në interesin e tyre.

Sulmuesi e kishte të qartë, për më tepër, se nëse largohej nga Barcelona do të ishte për një klub të madh.

Juventusi nuk dëshiron të paguajë një tarifë transferimi për një lojtar që i ka mbetur edhe një vit në kontratë dhe që ata e dinë se është ftuar të largohet nga klubi i tij aktual.

Ata kërkojnë një ndërprerje, e cila do të përfitonte edhe lojtarin sepse do të kishte një bonus transferimi.

Operacioni është duke u zhvilluar. Në Itali, në fakt, disa raporte bëjnë me dije se klubi tashmë ka arritur marrëveshje me ish-lojtarin e Lyonit dhe se ai do të nënshkruajë për dy sezone.

Tuttosport madje flet se ai merr gjashtë milionë euro në sezon. Nuk përjashtohet mundësia që Barcelona të mbajë një lloj klauzole në transfertë për të siguruar të ardhura në të ardhmen nga holandezi, i cili ka luajtur 38 ndeshje dhe ka shënuar 13 gola në sezonin që ka qenë atje, pasi mbërriti në një tjetër transferim të lirë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë