Kounde: Sevilla është një klub i madh, por bashkimi me Barcelonën është një tjetër hap në karrierën time

  • 29.07.2022
Kounde: Sevilla është një klub i madh, por bashkimi me Barcelonën është një tjetër hap në karrierën time

Jules Kounde ka bërë tashmë komentet e tij të para si lojtar i Barcelonës.

Mbrojtësi, i cili nënshkroi për Barcelonën pasditen e kësaj të enjteje, është i emocionuar dhe i kënaqur me fazën e re që po fillon në Camp Nou.


Ai beson se lëvizja është e madhe për karrierën e tij, ndërsa theksoi gjithashtu rëndësinë e Xavi në vendimin e tij për të nënshkruar për klubin katalanas.

“Jam shumë krenar, mirënjohës dhe i emocionuar sepse po vij në një klub shumë të madh”, shpjegoi Kounde.

“Mezi pres të filloj të luaj, mezi pres të luaj dhe jam shumë i emocionuar.

Sevilla është një klub i madh, por bashkimi me Barcelonën është një hap tjetër në karrierën time në të gjitha nivelet, veçanërisht në atë sportiv.

“Xavi është kryesisht për ta falënderuar, kam folur me të disa herë dhe jam emocionuar shumë nga fjalimi i tij.

Bisedat ishin shumë të rrjedhshme, ne e shohim futbollin në të njëjtën mënyrë”.

Lojtari e përshkroi veten si dinamik, energjik dhe dikush me aftësinë për të nxjerrë topin jashtë, si dhe duke thënë se lë gjithçka në fushë.

Megjithatë, ai e di se mund të vazhdojë të përmirësohet.

“Do të dëgjoj dhe do të mësoj”, shtoi ai.

Së fundi, ai zbuloi arsyen pse i feston golat në mënyrë kaq të veçantë.

“Unë e dua basketbollin dhe, mbi të gjitha, Kobe Bryant dhe është një nderim për të”, tha ai.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë