Golden Eagle Ylli njëri ndër më të mirët e xhiros së 9 në Superligën e Kosovës në basketboll

  • 07.11.2022
Golden Eagle Ylli njëri ndër më të mirët e xhiros së 9 në Superligën e Kosovës në basketboll

Java e nëntë në Prince Caffe Superligë ka dhuruar disa ndeshje interesante.

Kampioni Golden Eagle Ylli ka regjistruar fitoren e pestë radhazi, ku shkëlqeu Valon Bunjaku me 21 pikë, tri kërcime, katër asistime dhe tetë topa të vjedhur, duke e pasur indeksin 32, apo më të lartin e kësaj xhiro për tu shpallur MVP i javës për herë të parë në këtë edicion.

Trepça e përmbysi rezultatin ndaj Bashkimit në fund për të shënuar fitore shumë të vlefshme, ndërsa basketbollisti më i dalluar dhe më meritori ishte Drilon Hajrizi i ‘Xehetarëve’.


Driloni e mbylli ndeshjen me 24 pikë e 12 kërcime, si dhe kontribuoi me dy asistime. Ai u ndihmua nga Erjon Kastrati me 19 pikë, katër kërcime e pesë asistime.

Vëllaznimi shënoi fitore shumë të vlefshme, duke mundur në udhëtim Rahovecin, ndërsa u dallua dyshja Emmanuel Omobgo me 20 pikë, tetë kërcime dhe një asistim e Demonte Dodd me 14 pikë, 16 kërcime dhe një asistim./telegrafi/

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë