Golden Eagle Ylli me mbrojtjen më të mirë në xhiron e 16-të të Superligës së Kosovës

  • 20.01.2022
Golden Eagle Ylli me mbrojtjen më të mirë në xhiron e 16-të të Superligës së Kosovës

Xhiroja e 16-të e Superligës së Kosovës në basketboll dhuroi disa ndeshje interesante.

Pas 16 javësh, sulmin më të mirë e ka Peja me 1499 pikë të shënuara apo 93.68 për ndeshje, duke u pasuar nga Prizreni me 89.86 pikë për ndeshje dhe Sigal Prishtina 89.75 pikë për ndeshje. Sulmin më të dobët e ka Drita me vetëm 1162 pikë të shënuara në 16 ndeshje apo 72.62.


Mbrojtjen më të mirë e ka Golden Eagle Ylli me 1160 pikë të pranuara ose 72.5 për ndeshje, kurse mbrojtjen më të dobët e ka Drita me 1747 pikë të pranuara ose 109.18 për ndeshje.

Skuadra me efektshmërinë më të lartë është Sigal Prishtina (1677). Më së shumti kërcime kanë Prizreni 16 dhe Peja për ndeshje me 42.67, përkatësisht 42.63.

Sigal Prishtina prin me asistime, 23.56 për ndeshje, kurse Peja është e dyta me 23.15 për ndeshje.

Ylli është në vendin e parë me topa të vjedhur për ndeshje, 9.15, kurse Drita është e dyta me 9.13.

Trepça është në vendin e parë, sa i përket bllokadave, me 3.63 për ndeshje, ndërsa Rahoveci është i dyti me 2.92.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë