E ardhmja e Haaland do të vendoset deri më 31 janar

Norvegjezit i është caktuar një afat.

04.01.2022 / Sport

E ardhmja e Haaland do të vendoset deri më 31 janar
Foto: Ilustrim

Sulmuesi i Borussia Dortmundit, Erling Haaland, i është caktuar një afat përfundimtar për të vendosur të ardhmen e tij nga skuadra gjermane, me klubet më të mira evropiane që qarkullojnë. 21-vjeçari ka afat deri më 31 janar për të vendosur se ku do të luajë futbollin e tij sezonin e ardhshëm.

Haaland synon të luajë këtë sezon me Borussia Dortmund para se të bëjë një lëvizje në verë, por drejtorët në klubin e tij aktual duan të dinë planet e tij me kalimin e kohës.


Sulmuesi ka shijuar pushimin e dhënë nga pushimet dimërore në Gjermani duke pushuar në Marbella, gjë që ka bërë që disa njerëz të flasin për një lëvizje në Spanjë dhe të vënë në gatishmëri Barcelonën dhe Real Madridin. Të dy klubet do të bëjnë lëvizje për të joshur perspektivën e nxehtë përkatësisht në Camp Nou dhe Estadio Santiago Bernabeu, por ato nuk janë skuadrat e vetme në garë.

Më e vështirë për Barcelonën sesa për Real Madridin

Marrëveshja për të nënshkruar me Haaland do të ishte një goditje masive financiare për cilindo klub që e kalon atë dhe kjo mund të dëmtojë shanset e Barcelonës për të siguruar lojtarin.

Ndërsa presidenti i klubit Joan Laporta është gati dhe i gatshëm të bëjë gjithçka që duhet për ta sjellë atë, numri i lojtarëve që ai duhet të shesë fillimisht është i madh dhe ndoshta nuk ia vlen të shpërbëhet i gjithë ekipi për hir të një lojtari. sado i mirë të jetë ai.

Real Madridi, megjithatë, nuk ka shqetësime të tilla. Situata e tyre financiare është shumë më e mirë se rivalët e tyre dhe ata e dinë se një marrëveshje mund të arrihet.

Borussia Dortmund kërkon një zëvendësues

Borussia Dortmund ka qenë gjithmonë një klub shitës dhe ata nuk do të hezitonin të linin yllin e tyre të largohej. Ai ka një kontratë deri në vitin 2024, por marrëveshja e bërë kur ai nënshkroi ishte se do të mund të largohej pas dy vitesh nëse i përshtatej.

Në çdo rast, Borussia Dortmund ka gjithmonë në mendje dikë tjetër që të hyjë dhe të bëjë një punë sa më të mirë.

Karim Adeyemi i RB Salzburg duket të jetë kandidati më i mundshëm për një lëvizje në Signal Iduna Park, por Dusan Vlahovic (Fiorentina), Darwin Nunez (Benfica) dhe Sasa Kalajdzic (Stuttgart) janë gjithashtu në axhendën e tyre.

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *