Barcelona nuk planifikon të lejojë Coutinhon të luajë sërish këtë edicion

Shkaku i financave jo të mira, Barcelona planifikon të mos lejojë mesfushorin ofensivë Philippe Coutinho këtët edicion që të mos lejojnë klauzolën e lirimit.

Coutinho iu bashkua Liverpoolit në janarin e vitit 2018 për 142 milionë euro plus bonuset nëse arrihen.

Braziliani momentalisht është i lënduar dhe duke u stërvitur individualisht, derisa pritet të rikthehet në mars.

Por, sipas gazetarit Javi Miguel, Barcelona nuk dëshiron ta lejojë lojtarin të luajë sërish sepse në rast që zhvillon edhe shtatë ndeshje, janë të detyruar të paguajnë pesë milionë euro për shërbimet.

Barcelona muajin e kaluar zbuloi se i ka borxh 1.2 miliardë euro dhe i detyrohen 19 klubeve të ndryshme.

Liverpooli ishte në kreun e listës me katalunasit që duhet të paguajnë 40 milionë euro për Coutinhon.

Këtë edicion, mesfushori ka bërë vetëm 14 paraqitje nën urdhrat e Ronald Koemanti shkaku i lëndimeve.

RAPORTO