Arsenali bie dakord për tarifën e transferimit të Jesusit prej 52 milionë € me Man City

  • 25.06.2022
Arsenali bie dakord për tarifën e transferimit të Jesusit prej 52 milionë € me Man City

Arsenali ka rënë dakord për një marrëveshje prej 52 milionë euro (45 milionë funtesh) me Manchester Cityn për Gabriel Jesus, mund të konfirmojë GOAL.

Topçinjtë kanë qenë të mbyllur në bisedime me Cityn për javë të tëra për reprezentuesin brazilian, të cilin Mikel Arteta e ka identifikuar si objektivin e tij prioritar për të forcuar opsionet e tij goditëse këtë verë.


Dhe një marrëveshje u arrit mes klubeve të premten, me Arsenalin se si shpreson të finalizojë një marrëveshje për katër herë fituesin e Premier League në ditët në vijim.

Çfarë ndodh tani?

Me të dy klubet që tani kanë rënë dakord për një tarifë, Arsenali do të shohë të finalizojë kushtet personale me 25-vjeçarin.

Ky nuk pritet të jetë problem, megjithatë, me drejtorin teknik të Topçinjve, Edu, që tashmë ka bërë shumë punë me përfaqësuesit e sulmuesit në muajt e fundit.

Arsenali do të kërkojë të përfundojë shpejt formalitetet e marrëveshjes për të siguruar që Jesus do të jetë në gjendje të udhëtojë me skuadrën e Artetës për një turne të ardhshëm në Shtetet e Bashkuara.

Klubi i Londrës veriore ka nënshkruar tashmë me mesfushorin e Porto, Fabio Vieria këtë verë dhe po përpiqet gjithashtu të sjellë në krah të Leeds United Raphinha.

Si ka ecur Jesus në Premier League?

Sulmuesi ka shënuar 58 gola dhe ka dhënë 29 asistime në ligë që kur iu bashkua Manchester Cityt në 2016-17.

Ai mbërriti si adoleshent dhe fitoi katër tituj të Premier League në Etihad Stadium, si dhe tre Kupa të Ligës dhe një Kupë FA.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë