Afati kalimtar i Janarit: Hazard dëshiron të largohet nga Real Madrid, ofertë e madhe për Haaland…

Të gjitha të rejat dhe përditësimet nga e hëna, 17 janar.

Afati kalimtar i Janarit: Hazard dëshiron të largohet nga Real Madrid, ofertë e madhe për Haaland…

Përshëndetje dhe mirëserdhët në këtë artikull ku flitet rreth thashethemeve të transferimeve të kësaj të hëne. Dritarja e transferimeve të janarit është afër, me skuadrat që tashmë kanë disa objektiva të mundshëm në mendje, kështu që ne do t’ju sjellim të gjitha thashethemet më të fundit dhe marrëveshjet e përfunduara.

Ky është fillimi i artikullit të thashethemeve të transferimeve, me përditësimet më të fundit që janë ato më afër majës.


Dortmundi konsideron transferimin e Van de Beek

Borussia Dortmund po monitoron situatën e Donny van de Beek në Manchester United përpara një lëvizjeje të mundshme të verës për mesfushorin. Van de Beek ka luftuar për të marrë kohën e rregullt të lojës në United që kur u bashkua nga Ajax në 2020.

Brentford në bisedime me Eriksen

Christian Eriksen e ka bërë të qartë dëshirën e tij për t’u rikthyer në futboll dhe disa media të besueshme në Angli tani po raportojnë se mesfushori danez është në bisedime me Brentford.

Chelsea e kalon vëmendjen te Perisic

Ivan Perisic është një nga shumë lojtarët me emra të mëdhenj që është në gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij, dhe Mirror pretendon se Chelsea është gati të provojë dhe të sjellë lojtarin e gjithanshëm të Interit në Stamford Bridge këtë muaj për të mbuluar Ben Chilwell të dëmtuarin.

Faivre ëndërron një lëvizje në PSG

Playmakeri i Brest-it, Romain Faivre, ka impresionuar disa nga klubet më të mira evropiane me paraqitjet e tij në Ligue 1, dhe ai ka pranuar se është ëndrra e tij të luajë për Paris Saint-Germain.

“Duke luajtur për PSG-në? Ka pasur kontakte me agjentët e mi. Është një ëndërr. Është vendlindja ime, familja dhe miqtë e mi janë atje,” tha Faivre për Canal+.

Drejtori i Atalantës përjashton largimin e Gosens

Robin Gosens është lojtari i fundit që lidhet me një kalim te Newcastle United, por drejtori i Atalantas, Umberto Marino ka vendosur që ta shesë gjermanin në janar.

“Çdo ditë ne lexojmë në gazetat e lojtarëve të Atalantas në bisedimet me Newcastle. Duket si një short. Ne presim që Gosens të kthehet nga lëndimi,” tha ai, me citatet e marra nga Fabrizio Romano.

Juventusi bën presion për Azmoun

Juventusi është i vendosur të forcohet në krye në këtë dritare dhe ka identifikuar sulmuesin e Zenit, Sardar Azmoun si objektivin e tyre kryesor, sipas Tuttosport. Kontrata e iranianit skadon në fund të sezonit dhe bardhezinjtë shpresojnë të sigurojnë ardhjen e tij gjashtë muaj më herët për një tarifë prej pesë milionë euro.

Interesimi i Premier League për Wijnaldum

Georginio Wijnaldum ka luftuar për të gjetur një vend në formacionin fillestar të Paris Saint-Germain që kur u transferua në kryeqytetin francez verën e kaluar, dhe Telegraph ka raportuar se Arsenali është i interesuar ta rikthejë atë në Angli.

Përveç kësaj, Football Insider pretendon se Everton dhe Newcastle United janë gjithashtu të interesuar për Wijnaldum.

Firmino i ofrohet Barcelonës

Barcelonës i është ofruar shansi për të nënshkruar me Roberto Firmino nga Liverpool për 20 milionë euro, raporton El Nacional.cat.

Brereton Diaz shkon në Sevilla?

Historia e thirrjes së Ben Brereton Diaz në ekipin kombëtar të Kilit ka fituar admirues nga e gjithë bota, dhe tani Sun pretendon se Sevilla dëshiron të nënshkruajë me sulmuesin e Blackburn Rovers. Brighton dhe Newcastle United gjithashtu po e ndjekin nga afër 22-vjeçarin.

Objektivi i krahut të majtë të Atleticos

Atletico Madrid ka bërë një ofertë për të nënshkruar me mbrojtësin e majtë të Lille, Reinildo, sipas L’Equipe.

City është i interesuar për Nicon

Manchester City dëshiron të forcohet në mes të parkut dhe po e ndjek me vëmendje lojtarin e Barcelonës, Nico Gonzalez, thotë Fichajes.net.

Hazard dëshiron të largohet nga Real Madrid

Eden Hazard ka dështuar shumë në Real Madrid dhe, siç raporton VoetbalNieuws, ai tani dëshiron të largohet nga klubi.

Oferta e madhe e Real Madridit për Haaland

Real Madridi është gati të shpenzojë një total prej 349.7 milionë euro për të nënshkruar yllin e Borussia Dortmund, Erling Haaland, sipas Mirror, duke përfshirë tarifën e tij të transferimit, pagën, komisionin e agjentëve dhe më shumë.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës