Çlirim Gashi
15.06.2019, 20:07

Suharekë: Vdes gruaja pasi plagoset nga burri i saj

Një grua ka vdekur sot rreth orës 14:37 në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, kjo pasi nuk mundi të iu përballojë plagëve që kishte marrë nga bashkëshorti i saj më 31 maj të këtij viti.

Këtë për klankosova.tv e konfirmoi Vesel Gashi, zëdhënësi i Drejtorisë Rajonale të Policisë në Prizren.

Gashi tha se me vendim të prokurorit trupi i pajetë i gruas është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

“Më 31 maj të këtij viti në, gruaja në fjalë është sulmuar nga bashkëshorti i saj. Ndihma e parë viktimës i është dhënë në qendrën mjekësore në Suharekë, por për shkak të gjendjes të rëndë shëndetësore viktima është dërguar për mjekim të mëtutjeshëm në Spitalin Rajonal të Prizrenit”.

LEXO PO ASHTU:  9 vjet burg për vrasjen e Blerand Muharremaj

“Për shkak të plagëve të rënda viktima është dërguar për mjekim në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku sot rreth orës 14:37 në Polici na kanë lajmëruar mjekët se viktima ka ndërruar jetë”.

Potenciali dhe kushtet që ofrojnë bizneset e Suharekës

Produktet gjithmonë janë prodhuar me një pasion të madh për luksin dhe rehatinë si dhe në përshtatje me prirjet më të fundit të dizajnit.

“Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore”.

“I dyshuari bashkëshorti i viktimës është në paraburgim për këtë vepër”, ka thënë Gashi për klankosova.tv