Policia e Kosovës Personat e vdekur në Prizren, dyshohet se u vranë me armë zjarri

Foto: Ilustrim

Gjatë ditës së sotme, dy persona kanë mbetur të vdekur në Prizren.

Sipas Policisë, bëhet fjalë për një grua të moshës 55 vjeçare dhe një mashkull 60 vjeçar.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi, tha për GazetaBlic, se dyshimet e para janë që vrasja është kryer nga një armë zjarri.

“Dy personat dyshohet të jenë bashkëshortë të moshës 55 -60 vjeçar. Ka plagë që dyshohet të jenë nga arma e zjarrit por për më shumë duhet të priten raportet zyrtare, ekipet janë në vendin e ngjarjes dhe prokuroria do të dalë me detaje më të tërësishme”, tha Gashi.

Tutje Gashi tha se së shpejti edhe Prokuroria Themelore e Prizrenit do të jep detaje më të hollësishme rreth rastit.