Nuk respektuan masat anti-COVID, policia gjobit mbi 400 qytetarë

Policia e Kosovës po vazhdon me inspektimin për respektim të masave anti-COVID-19.

13.10.2021 / Kronika

Nuk respektuan masat anti-COVID, policia gjobit mbi 400 qytetarë
Foto: Ilustrim

Gjatë inspektimit policor gjatë ditës së hënë, polica ka gjobitur 407 qytetarë të cilët nuk kanë respektuar masat për parandalimin dhe luftimin e pandemisë.

Ndërkohë që nga java e fundit e gushit numri i rasteve të vdekjeve por edhe i rasteve pozitive shënuan rritje, për çka u ndërmorën edhe masat antiCOVID-19.


Kujtojmë se dje në vendin tonë janë konfirmuar 35 raste të reja pozitive me COVID-19, ndërsa nuk është regjistruar asnjë rast i vdekjes.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *