Brenda 24 ore 70 aksidente, mbi 1800 tiketa trafiku e 23 të arrestuar

Brenda 24 ore 70 aksidente, mbi 1800 tiketa trafiku e 23 të arrestuar
Çlirim Gashi

04.06.2021 / Kronika

Si çdo ditë tjetër e ngarkuar për Policinë e Kosovës, njëashtu edhe dita e enjte ishte goxha një ditë e ngarkuar me shumë raste që raportuan qytetarët, aksidente, arrestime, e tiketa të shqiptuara.

Policia vazhdon të apelojë te qytetarët e vendit që të kenë kujdes të shtuar në trafik, por përsëri aksidentet nuk kanë të ndalur, ku numri i aksidenteve vazhdon të jetë shqetësuese.

Një gjë e tillë bëhet e ditur edhe nga raportet ditore të Policisë së Kosovës, ku çdo ditë ndodhin mbi 30 aksidente trafiku.

Vetëm të enjten në Kosovë kanë ndodhur gjithsej 70 aksidente trafiku, ku fatkeqësisht dy aksidente përfunduan me fatalitet, raporton SuharekaOnline.

Ndërsa, 32 aksidente kanë përfunduar me persona të lënduar dhe 36 të tjera me dëme materiale.

LEXO EDHE:  Për 24 orë 38 aksidente, mbi 1600 gjoba të shqiptuara e 21 persona të arrestuar

Gjithashtu, gjatë kësaj periudhe kohore policia ka shqiptuar edhe 1818 tiketa trafiku për të gjithë drejtuesit e automjeteve të cilët nuk i kanë respektuar rregullat në komunikacion.

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 ore janë arrestuar edhe 23 persona të dyshuar për vepra të ndryshme penale, ku 20 persona janë dërguar në mbajtje, ndërsa dy persona janë në vuajtje të dënimit.

RAPORTO