Brenda 24 ore 5 aksidente, 43 tiketa trafiku e 25 të arrestuar

Policia e Kosovës përmes përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se në vendin tonë për 24 orë kanë ndodhur 5 aksidente trafiku.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, fatmirësisht asnjë aksident nuk ka përfunduar me të lënduar dhe vetëm 5 aksidente ishin me dëme materiale.

Po ashtu PK ka shqiptuar 43 gjoba trafiku për shkelësit e rregullave në komunikacion.

Nga Policia e Kosovës gjithashtu janë arrestuar 25 persona, ku 13 prej tyre janë dërguar në mbajtje, ndërsa 1 person është në ndalim policor.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.