Bllacë: Shkon i dehur në restorant dhe tenton ta gjuajë me armë stafin pasi refuzuan t’i shërbejnë

Është arrestuar një person në fshatin Bllacë të Suharekës, pasi që i njëjti në gjendje të dehur ka shkuar në restorant, pronë e viktimës dhe pasi viktima refuzoi t’i shërbejë, i dyshuari e ka kanosur dhe tentoi të nxjerrë një armë nga brezi.

Viktima ka arritur t’i marrë armën teksa në vendin e ngjarjes njësiti policor ka konfiskuar pistoletën, një karikator dhe dy fishekë të kalibrit 7.65 mm.

Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

LEXO EDHE:  Qytetarët në Suharekë nuk i ndalin ahengjet, policia ndërhyn sërish
© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.