49 aksidente dhe mbi 1,500 tiketa trafiku për një ditë

49 aksidente dhe mbi 1,500 tiketa trafiku për një ditë
Eurolinda Zenelaj

17.03.2021 / Kronika

Si shumë ditë të tjera edhe ajo e së martës ka qenë ditë e ngarkuar për Policinë e Kosovës, kjo po dëshmohet nga aktivitetet e tyre.

Policia e Kosovës ndër tjerash, ka njoftuar se në 24 orëshin e fundit kanë ndodhur 49 aksidente trafiku, shkruan SuharekaOnline.

Edhe pse numër i madh i aksidenteve, fatmirësisht asnjë nuk ka përfunduar me fatalitet, policia ka bërë të ditur se nga 49 aksidente, 15 kanë përfunduar me persona të lënduar dhe 34 të tjera me dëme materiale.

Gjithashtu, gjatë ditës së martë Policia e Kosovës ka shqiptuar edhe 1,544 tiketa trafiku për të gjithë drejtuesit e automjeteve të cilët nuk i kanë respektuar rregullat në komunikacion.

RAPORTO