39 aksidente për 24 orë, një prej tyre me fatalitet

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se vetëm gjatë ditës së martë kanë ndodhur 39 aksidente, ku një prej tyre fatkeqësisht përfundoi me fatalitet ndërsa 17 aksidente ishin me të lënduar dhe 21 të tjera ishin me dëme materiale.

Po ashtu Policia e Kosovës njoftoi se për 24 orë janë shqiptuar 858 tiketa trafiku, për shkelësit e rregullave të komunikacionit.

Policia e Kosovës arrestoi 34 arrestime, ku 23 prej tyre u dërguan në mbajtje dhe 4 persona janë në vuajtje të dënimit.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.