Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik ka parashikuar motin për sot, 22 shtator.

IHMK-ja njofton se sot do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat vende-vende parashihen të sjellin riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë Celsius.

Paradite kryesisht me diell. Ditën shumë ngrohtë, me vransira dhe diell. Përreth viseve malore mundësi për riga lokale shiu me bubullimë.

Temperaturat në vise të ulëta 10C deri 28C, e në vise malore 10 deri 20C. Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare nga jugu-jugperëndimi 3-10m/s. Indeksi UV: 6.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.