Bizneset Vende Pune Ofertat

Ngjarjet e datës 2 nëntor

Ngjarjet e datës 2 nëntor

02.11.2023 Lajme

Mbahet procesi gjyqësor në rastin Thaçi dhe të tjerët. (Hagë, ora 09:00-16:00)

Mbahet vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) lanson Analizën e Pulsit Publik të titulluar “Shqyrtimi i Dinamikës së Varfërisë së Amvisërive Përballë Inflacionit”. (Qendra për Praktikë Narrative, ish-biblioteka Fivzi Sylejmani)

Klubi Politik “Afrim Zhitia” mban homazhe pranë obeliskut të heroit të kombit Afrim Zhitia. (Llugë e Podujevës, ora 10:00, homazhe te varrezat e heronjve të kombit Afrim Zhitia e Fahri Fazliu në Prishtinë, ora 12:00, dhe nderim te flamuri kombëtar afër vendit ku kanë rënë heroikisht në “Breg të Diellit”, heronjtë Zhitia dhe Fazliu, ora 13:00)

Këshilli Organizativ, me rastin e 34-vjetorit të rënies heroike së heronjve të kombit Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu, mban homazhe. (Varrezat e dëshmorëve në “Velani”, Prishtinë, ora 12:00 dhe homazhe te vendi i rënies “Bregu i Diellit”, Prishtinë, ora 13:00)

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit të Kosovës organizon tryezën “Roli i institucioneve në trendet e zhvillimit të turizmit në Kosovë”. (Hotel “Grand”, Prishtinë, ora 11:00-13:15)

Ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq, prezanton Strategjinë për mbrojtjen e interesave të komuniteteve. (Ministria për Komunitete dhe Kthim, salla e konferencave, kati i tretë, ora 14:00)

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Çka do të ndodhë sot në vend, këto janë ngjarjet kryesore

Çka do të ndodhë sot në vend, këto janë ngjarjet kryesore

Ngjarjet e datës 2 dhjetor

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës për vitin 2024. (Kuvendi i Kosovës, salla C-203, ora 10:00)

Grupi Parlamentar i AAK-së mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Kosovës, ora 11:00)

Kryetari i Degës së LDK-së në Gjilan Lutfi Haziri mban konferencë për media. (Selia e LDK-së, Gjilan, ora 12:00)

Ngjarjet e ditës

Ngjarjet e ditës

Ngjarjet e datës 30 nëntor 2023.

Aktivitetet ditore të Ministrisë së Drejtësisë për fushatën ’16 Ditë Aktivizëm kundër dhunës me bazë gjinore”:

Ora 07:50-Aktivitet në tren me ANJF Prishtinë-Pejë

Ora 10:00- Townhall në Pejë

Ora 11:00-Punëtori-vetëmbrojtje *Qendra Nacionale e Xhudos, Pejë)

Ora 15:00- Nënshkrimi i memorandumit të bashkëpunimit me bashkësitë fetare. (Ministria e Drejtësisë, Prishtinë)

Ora 20:00-Shfaqja “Gratë”. (Teatri Kombëtar, Prishtinë)

Këshilli i Mediave të Shkruara të Kosovës dhe Misioni i OSBE-së në Kosovë, organizojnë tryezën e diskutimit “Siguria dhe etika e gazetarëve gjatë raportimit në situata krize”. (, Prishtinë, ora 09:30)

Ndahet Çmimi mjedisor për shkolla “Dervish Roxhaja” që realizohet për herë të parë në Kosovë, në kuadër të Caritasit zviceran. ( Prishtinë, ora 09:30)

Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT) mban konferencën ndërkombëtare “Modelet e dhunës seksuale gjatë luftës ndaj burrave dhe djemve”. ( Prishtinë, ora 09.30-16:00)

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me procedurat për furnizimin dhe menaxhimin me rezervat shtetërore, keqpërdorimet dhe abuzimet e mundshme me rezervat shtetërore nëpërmjet kualifikimit të procedurës si sekret shtetëror për furnizime të tilla, konstituon Komisionin. (Kuvendi i Kosovës, salla N-10, ora 09:30)

Komisioni për Legjislacion shqyrton raportin me amendamente të komisionit funksional me amendamente për Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për metrologji. (Kuvendi i Kosovës, salla N-302, ora 09:30)

Mbahet vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

Mbahet mbledhja e Kuvendit Komunal të Deçanit. (Salla e Kuvendit Komunal Deçan, ora 10:00)

Mbahet mbledhja e Kuvendit Komunal të Gjilanit. (Salla e Kuvendit Komunal Gjilan, ora 10:00)

Hapet Konventa e Industrisë së Drurit. Marrin pjesë Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, Rozeta Hajdari, ministre e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë. (,Prishtinë, ora 10:00)

Mbahet takimi i 237-të i Këshillit Prokurorial të Kosovës. (Salla e takimeve, kati 6, objekti i Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, ora 11:00)

Zjarrfikësit e Kosovës mbajnë protestë për shkak të mospërmbushjes së kërkesave të tyre. (Para objektit të Qeverisë) 

Qendra për Kulturë dhe Edukim “Sheshi” përuron leksikonin “Sportistë dhe çlirimtarë”. (Instituti Albanologjik i Prishtinës, ora 12:00)

Zyra për Qeverisje të Mirë/Zyra e Kryeministrit në bashkëpunim me Shoqatën Handikos organizojnë konferencën  me rastin e Ditës Ndërkombëtare për të Drejtat e Personave me Aftësi të Kufizuara. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, kati 0, ora 13:30)

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci do të vendosë gurthemelin e çerdhes në Podujevë. (Ora 14:00)

Mbahet seanca plenare e Kuvendit të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, ora 16:00)

Ngjarjet e paralajmëruara për sot në Kosovë

Ngjarjet e paralajmëruara për sot në Kosovë

Ngjarjet e datës 28 nëntor 2023:

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz, me rastin e 28 Nëntorit. (Ora 08:30)

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Pjetër Shalës në Gjykatën Speciale. (Hagë, ora 09:30)

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe te varri i heroit Isa Boletini. (Boletin, ora 10:00)

Komuna e Prizrenit organizon homazhe në varrezat e dëshmorëve në Landovicë. (Ora 10:00)

Bëhet zbulimi i shtatores së tribunit shqiptar, Ramiz Cernica. (Para zyrës së Kryetarit të Komunës së Gjilanit, ora 10:00)

Për nder të 28 Nëntorit mbahet seancë solemne e Kuvendit Komunal të Prishtinës. (Komuna e vjetër, ora 10:00)

Komuna e Prizrenit organizon përurimin e shtatores së heroit Agim Shala. (Rruga Remzi Ademaj, përball KK Prizren, ora 11:00)

EC Ma Ndryshe organizoj ekspozitën “Artefaktet e Kosovës që janë marrë nga Serbia”. (Sheshi i Dëshmorëve, Prizren, ora 11:00)

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, merr pjesë në homazhet për nder të Ditëve të Nëntorit. (Sheshi “Adem Jashari”, Lipjan, ora 11:00)

Përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje bëjnë homazhe te shtatorja e Ismail Qemailit në Prishtinë. (Ora 11:30)

Në kuadër të aktiviteteve të fushatës globale “16 Ditët e Aktivizmit Kundër Dhunës me Bazë Gjinore”, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu bëjnë homazhe te Memoriali Heroinat. (Memoriali Heroinat, përballë NeëBorn- Prishtinë, ora 11:40)

Përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje bëjnë homazhe te memoriali “Heroinat”, në Prishtinë. (Ora 11:45)

Mbahet shfaqja për fëmijë Libri Shumëngjyrësh. (Teatri Dodona, Prishtinë, ora 12:00)

Përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje bëjnë homazhe te shtatorja e Zahir Pajazitit në Prishtinë. (Ora 12:00)

Bëhet zbulimi i shtatores së ish-deputetit të Kuvendit të Kosovës dhe Heroit të Kosovës, Smajl Haradinaj në Pejë (Rruga Nënë Tereza, në afërsi të Shkollës së Mjekësisë-afër rrugës kryesore drejtimi për Rugovë, ora 12:00)

Përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje bëjnë homazhe te shtatorja e Skënderbeut në Prishtinë. (Ora 12:15)

Ecje e kryetarit të Komunës së Prishtinës, Përparim Rama përgjatë sheshit në festimet e Kryeqytetit. (Ora 12:30)

Mbahet koncert në sheshin “Zahir Pajaziti” dhe bëhet shpalosja e flamurit. (Ora 13:00)

Komuna e Vushtrrisë mban Akademinë Qendrore Solemne për shënimin e Ditës së Flamurit. Do të ketë edhe një performancë nga Ansambli i Këngëve dhe Valleve “Hasan Prishtina”. (Qendra e Kulturës, Vushtrri, ora 13:00)

Lëvizja Vetëvendosje organizon tribunën “e lirë e mosvarame”-udhëve të Ismail Qemailit dhe 28 Nëntori. (Muzeu Etnologjik, kompleksi Emin Gjiku, Prishtinë, ora 18:00)

Komuna e Prizrenit organizon koncert festiv me rastin e 28 Nëntorit. (Sheshi shadervan, ora 19:00)

Filarmonia e Kosovës mban “Koncertin me klasikët shqiptarë”, nën drejtimin e dirigjentit Edon Ramadani. (Pallati i Rinisë dhe Sportit, hyrja është pa pagesë, ora 20:00)

Prime Led Sh.p.k Marketing / Web Brigada.123,
Kosovë
SuharekaOnline Media Rr. Brigada 123, pn, 23000 Suharekë,
Kosovë
N.T.P NEON Tjera Xhavit Bajraktari (Rruga Tranzit),
Kosovë
Hallka Marketing Agency Marketing / Web Rr. Brigada 123, 23000 Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende29 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë