Moti sot kryesisht me diell

Moti sot kryesisht me diell
Çlirim Gashi

06.06.2021 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se dita e diel do të fillojë me diell, por në pjesën e dytë të ditës parashihen zhvillim të vranësirave të cilat vende-vende mund të sjellin riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndër 25-27 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i jugperëndimit dhe juglindjes.

RAPORTO