Moti sot, diell dhe vranësira

Moti sot, diell dhe vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira.

IHMK njofton se të enjten parashihen që vende-vende të sjellin riga lokale.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-13 m/s.

RAPORTO