Sot mot i vranët dhe me shi

Sot mot i vranët dhe me shi
Eurolinda Zenelaj

14.04.2021 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do të mbajë mot i vranët me reshje shiu dhe bore.

IHMK-ja bën të ditur se të enjten në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-10 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga veriperëndimi 1-6 m/s.

RAPORTO