16.09.2019, 15:15

FC Ballkani, skuadra e vetme pa humbje dhe ylli i saj top golashënuesi në Superligë

Tashmë është përmbyllur edhe java e katërt në Superligën e Kosovës në futboll, ku në këtë javë nuk u regjistrua asnjë barazim.

Skuadrat nga ‘Anamorava’, Drita dhe Gjilani vazhduan me fitoret e radhës ndaj Feronikelit, respektivisht Drenicës, duke vazhduar kështu të mbajnë pozitat e para në tabelë.

Ndërsa skuadra nga Suhareka, FC Ballkani, ka shënuar fitore ndaj skuadrës nga Mitrovica, Trepçës ’89, ku Ballkani vazhdon edhe më tej të jetë skuadra e vetme pa humbje në Superligën e Kosovës, po ashtu në këtë javë të katërt edhe Llapi shënoi fitore në derbin ndaj Prishtinës. Fitore shënuan edhe skuadrat si Flamurtari ndaj Dukagjinti si dhe Vushtrria ndaj Ferizajit.

LEXO EDHE:  FFK publikon gjyqtarët e ndeshjes Drita - Ballkani

Po ashtu në këtë javë të Superligës në listë janë regjistruar edhe top golashënuesit më të mirë, ku ylli i Ballkanit, Blend Baftiu, Tomislav Busic i Gjilanit dhe dyshja e Trepçës ’89, Arb Manaj dhe Ardian Muja, ndajnë pozitën e parë me nga tre gola të shënuara.

Më poshtë mund ta shikoni listën e top golashënuesve më të mirë të Superligës së Kosovës – java e katërt.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.