“Bombë” nga FC Ballkani pas akuzave të kryetarit të Feronikelit

Foto: Ilustrim

Kohëve të fundit gjyqtarët e Superligës po akuzohen shumë, ata u akuzuan edhe në ndeshjen e djeshme Vushtrria-Feronikeli, e këto akuza i bëri presidenti i Feronikelit, Naser Ramaj.

Por këtij mendimi i është bashkangjitur edhe presidenti i klubit nga Suhareka, FC Ballkanit, Arsim Kabashi.

Sipas Kabashit referimi në Superligën e Kosovës është skandaloz.

Shkrimi i plotë i Kabashit në facebook:

Presidenti i Feronikeli-t z.Rama është i shqetsuar dhe ka të drejtë të plotë sepse referimi është skandaloz, nëse FFK-ja spo mundet mi ndal këta individ që për interes të tyre perosnal e shkatrrojn investimin tonë po ashtu edhe futbollin e Kosovës, ne si klube të Superligës që pothuaj se të gjith jemi të dëmtuar në mënyre drastike apo dikush më shume e dikush më pak, për të miren e futbollit kemi marr inciativë me gadi te gjith Kryetarët qe të takohemi dhe një zëri ti ndalim këta idivid që mos ta shkaterrojnë edhe më shume perspektiven e Rinise sone, dhe investimet milioneshe te klubeve tona. Nuk do të qëndrojme më duarkryq kundrejt qëllimeve tona