WhatsApp shton kontrolle të reja të privatësisë për fotot e profilit dhe statusin ‘Last Seen’

WhatsApp shton kontrolle të reja të privatësisë për fotot e profilit dhe statusin “Shikimi i fundit” (Last Seen).

WhatsApp shton kontrolle të reja të privatësisë për fotot e profilit dhe statusin ‘Last Seen’

Kjo ju lejon të bllokoni ato artikuj për kontakte të veçanta.

Pas shikimit paraprak të veçorisë në beta prillin e kaluar, WhatsApp po nxjerr kontrolle më të mëdha të privatësisë për cilësimet e Profilit Foto, Rreth, Status dhe Last Seen, tha kompania në Twitter.


Deri më tani, mund t’i bllokonit ato cilësime vetëm për “Të gjithë”, “Kontaktet e mia” ose “Askush”, por përditësimi i ri prezanton një opsion “My Contacts Except” që ofron kontroll shumë më të hollësishëm.

Statusi “Shikimi i fundit” është një rrezik i veçantë për privatësinë, pasi tregon se kur dikush e ka kontrolluar për herë të fundit aplikacionin. Kjo ofron një mënyrë për të zbuluar nëse një kontakt mund ta ketë parë mesazhin tuaj edhe nëse i ka çaktivizuar faturat e leximit.

Funksioni i ri ju lejon të fikni atë veçori për disa njerëz, duke bllokuar gjithashtu fotografinë e profilit, Rreth dhe statusin për përdoruesit individualë.

Nëse e kufizoni statusin tuaj për herë të fundit tek persona të caktuar, do të vini re se nuk do të mund ta shihni as statusin e tyre për herë të fundit. Cilësimet e reja janë të disponueshme nëpërmjet menysë me tre pika në këndin e sipërm djathtas, më pas duke lundruar te Llogaria > Privatësia.

WhatsApp ka shtuar një sërë veçorish të reja kohët e fundit, si për privatësinë ashtu edhe për komoditetin. Vitin e kaluar, kompania tha se do të kufizonte llogaritë për përdoruesit që nuk e pranojnë politikën e saj të re të privatësisë, por më vonë ajo u tërhoq nga kjo. Në fillim të kësaj jave, aplikacioni i bisedës zbuloi një veçori të re që e bën më të lehtë kalimin nga Android në iOS.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë