Simbolet që i vizatoni dhe çfarë tregojnë ato

  • 03.11.2022
Simbolet që i vizatoni dhe çfarë tregojnë ato

Zgjidhni ngjyrën tuaj të preferuar dhe vizatoni atë që së pari ju vjen në mendje.

Më pas gjeni vizatimet e vjetra dhe krahasojini, sepse kjo analizë kërkon më shumë vizatime.

Ngjyrat


Kur vizatimet mbizotërohen nga tonet e verdha, kjo do të thotë që personi ka një natyrë të gëzuar. Ai jo vetëm që është jashtëzakonisht i ngrohtë dhe miqësor, por është edhe inteligjent.

Nuanca rozë është një simbol i nevojës për dashuri, vëmendje dhe respekt.

Ngjyra e kuqe është zgjedhja e parë e një njeriu të padurueshëm dhe aventurier që dëshiron të provojë gjithçka menjëherë.

Tonet jeshile do të zgjidhen nga një person që e do natyrën, por që ka edhe një brez të theksuar artistik.

Aty ku mbizotërojnë nuancat blu, qëndron një person i komunikueshëm, i butë dhe i ekuilibruar – transmeton KP.

Ngjyra vjollcë është një reflektim i një karakteri racional por kërkues. Tradhton një person të ftohtë që shpesh ndihet i pasigurt në jetë.

Simbolet

Familja në vizatim është një tregues i mirë i kënaqësisë emocionale, afërsisë familjare dhe marrëdhënieve të shëndetshme, ndaj është e rëndësishme nëse fytyrat janë të buzëqeshura, të trishtuara apo të zemëruara, nëse një nga anëtarët mungon në letër…

Një shtëpi që ka të gjitha pjesët në vizatim simbolizon një ndjenjë sigurie, sigurie dhe rehatie, ndërsa pjesët që mungojnë mund të tregojnë se diçka ose shumë mungon.

Dielli tregon gëzim ose nevojë për të buzëqeshur, dhe nëse vizatohet pas reve, mund të nënkuptojë se personi është i vetmuar dhe dëshiron të kalojë më shumë kohë me njerëzit.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë