Suhareka

Suharekë: Fundjava me diell dhe ngrohtë

Foto: Ilustrim

Fushat e presionit të lartë dhe rryma të ngrohta ajrore nga Mesdheu do të vazhdojnë të kushtëzojnë mbi vendin tonë mot të nxehtë dhe kryesisht të kthjellët edhe gjatë ditëve të fundjavës.

Temperaturat e ajrit mbesin mbi vlera mesatare.

Në Suharekë temperaturat minimale do të luhaten nga 13 deri në 15 gradë celsius, e maksimalet nga 30 deri në 32 gradë celsius.

Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 1-7m/s.

Shtypja atmosferike do të zbres rreth vlerave mesatare.

Cineplexx organizon eventin Family Night me çmim special të biletave

Cineplexx sjell premierën e filmit Playing with Fire, për të cilin do të organizojë një event Family Night në të dy kinematë.

Javën e ardhshme pritet mot i ngrohtë, pjesërisht i vranët, e me depërtimin e fushave të presionit të ulët mbi Itali, në pjesën e dytë të javës priten mundësi edhe për reshje shiu.