Bizneset Vende Pune Ofertat

PavinCaffe 10 vjet në Kosovë, një storie SUKSESI!

PavinCaffe 10 vjet në Kosovë, një storie SUKSESI!

18.12.2018 Suharekë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Ishte viti 2008 kur pronari i ndërmarrjes tashmë “TAFAJ&CO” ish Tafaj3HA, z.Hamit Tafaj kishte importuar nga Italia një brend të njohur botëror të kafesë, PavinCaffe.

Për adhuruesit dhe njohësit e kafesë në tërë botën PavinCaffe ofronte shije të veçantë, mirëpo të bindësh një treg si atë të Kosovës ishte tejet e vështirë në fillet e operimit, duke marrur parasysh edhe konkurencën jo-formale që ishte në Kosovë.


Si çdo fillim që është tejet i vështirë të depërtosh në tregun tonë, të njëjtin fat e kishte edhe PavinCaffe me stafin drejtues.


Shumë vështirësi dhe shumë sfida gjendeshin para këtij brendi të ri në tregun tonë. Ishte vendosshmëria e z.Hamit Tafaj dhe aftësitë menaxheriale të tij që kanë bërë që PavinCaffe të jetë ndër brendet më të kërkuara të kafesë jo vetëm në të gjithë territorin e Kosovës por edhe në Shqipëri dhe Maqedoni.

Janë mbushur 10 vite që PavinCaffe operon në territorin e Kosovës dhe gjatë këtyre 10 viteve PavinCaffe krahas sfidave që ka kaluar numëron edhe një numër tejet të madhë të klientelës dhe sukseve.

10 vite angazhim i plotfuqishëm, seriozitet dhe produkt cilësor është shembull i një biznesi që sot është pothuajse lider dhe pas vetes ka një klientelë dhe një numër të punësuarëve prej mbi 20 punëtorë.

Theranda Basket OJQ Sport Rr Brigada 123,
Kosovë
Hallka Marketing Agency Marketing / Web Rr. Brigada 123, 23000 Suharekë,
Kosovë
New Born Agency Tjera Rruga Xhavit Sylaj, Suharekë,
Kosovë
BeeApiterapia Tjera Terrnje-Suharek,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende100 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë