Nesër dita më e nxehtë e muajit

Moti sot në Kosovë ka qenë me diell dhe me vranësira të pjesshme, ku temperatura maksimale ka arritur në 26 gradë Celsius, ndërsa minimalja ka qenë 8 gradë.

Ndërkaq nesër pritet të jetë dita më e nxehtë e muajit prill, ku temperatura më e lartë pritet të arrijë vlerën 27 gradë, ndërkaq temperaturat minimale pritet të jenë 10 gradë.

Ditëve në vijim pritet që të ketë mot të mirë, mirëpo me temperatura më të ulëta.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.