Moti sot në Suharekë, bien temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se për gjatë dy ditëve të ardhshme, në vendin tonë temperaturat maksimale do të arrijnë në ndërmjet 26 dhe 28 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me diell, pasdite me vranësira të dendura, më të theksuara për gjatë maleve”, njofton IHMK.

Po ashtu, IHMK njofton se: “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga ana e verilindjes me shpejtësi 1-6m/s”.

LEXO EDHE:  Suhareka me 16 raste aktive në këto fshatra