Moti sot në Suharekë

Moti sot në Suharekë
Çlirim Gashi

17.08.2019 / Suhareka

Mbi vendin tonë sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Në Komunën e Suharekës temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 24-27 gradë celsius.

Shtypja atmosferike do të shënojë rritje graduale, duke regjistruar vlera mbi normalen.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-2 m/s.

RAPORTO