Suhareka

Moti sot në Suharekë

Ilustrim

Sot në Suharekë do të mbajë mot pjesërisht të vranët. Pasdite me reshje lokale shiu dhe bubullima. Në mëngjes në vise të ulëta mundësi për mjegull/mjegullinë.

9.09-10.09 – Pjesërisht vranët, me intervale më të gjata me diell. Të hënën pasdite rreth viseve malore mundësi për riga lokale shiu.

11.09 – Vransira dhe intervale me diell. Gjatë ditës më ngrohtë, me mundësi për reshje lokale shiu.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 11C deri në 15C, e maksimale nga 22C deri në 25C.

Do të fryj erë e lehtë nga juglindja 1-4m/s, e ditën e hënë mesatarisht e fuqishme nga jugperëndimi deri në 12m/s.

Shtypja atmosferike do të luhatet përreth vlerave normale.