Moti për ditën e nesërme në Suharekë

26.01.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njoftoi se nesër në vendin tonë nuk do të ketë reshje bore, do të ketë vransira dhe ngrica ku temperaturat parashihen të lëvizin nga 1ºC deri në -2ºC . Në Komunën e Suharekës gjatë ditës së nesërme do të ketë ngrica , ku temperaturat do të lëvizin prej 1ºC deri […]

Moti për ditën e nesërme në Suharekë Foto: Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njoftoi se nesër në vendin tonë nuk do të ketë reshje bore, do të ketë vransira dhe ngrica ku temperaturat parashihen të lëvizin nga 1ºC deri në -2ºC .

Në Komunën e Suharekës gjatë ditës së nesërme do të ketë ngrica , ku temperaturat do të lëvizin prej 1ºC deri në -2ºC.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe perëndimit me shpejtësi 0-1m/s.