🌨️ Bora mbulon fshatrat Greiqevc dhe Papaz

Ashtu siç ishte paralajmëruar që dita e sotme do të shoqërohej me reshje bore, viset malore të Komunës së Suharekës tashmë kanë filluar të mbulohen me petkun e bardhë të borës.

Nga fotografitë e sigurara nga SuharekaOnline shihet se bora në këto vise ka arritur trashësinë të paktën 5cm.

Veç kësaj këto vise janë vizituar edhe nga kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj dhe drejtori i Shërbimeve Publike, Enver Shabani.

Muharremaj ka bërë të ditur se pavarësisht reshjeve të borës rrugët në këto vise janë të kalueshme.

LEXO EDHE:  Publikohet lista e laboratorëve privatë që do të kryejnë teste për COVID-19, asnjë nga Suhareka!
© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.