327 raste aktive me COVID-19 në Kosovë, 12 prej tyre në Suharekë

Ministria e Shëndetësisë në bashkëpunim me Institutin Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 6 raste pozitive me COVID-19, ndërsa është regjistruar një viktimë nga ky virus.

I ri / Suhareka

327 raste aktive me COVID-19 në Kosovë, 12 prej tyre në Suharekë
Foto: Ilustrim

Brenda 24 ore nuk është regjistruar asnjë rast pozitiv me COVID-19 në Komunën e Suharekës.

Vendbanimet e rasteve pozitive me COVID-19 janë: Gllogoc  2, Ferizaj  1, Mitrovicë  1, Pejë  1, Malishevë  1.


Po ashtu, janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.727.

Të shëruarit nga COVID-19 janë nga këto komuna: Mitrovicë  4, Vushtrri  2, Ferizaj  1, Prishtinë  1.

Kurse numri i rasteve aktive është 327, prej tyre 12 raste aktive në Komunën e Suharekës.

Numri total i rasteve pozitive është 161,037 raste nga 1,307,146 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,983 raste të vdekjes.

Vjen oferta më e madhe e vitit në Suharekë deri në 70% zbritje, Black Friday tashmë ka filluar!

Por, edhe për çmimet më të mira në treg, njëkohësisht duke u mundësuar klientëve çmimet më të mira jo vetëm...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *