Ushtria e Kosovës po bëhet

  • 13.12.2018
Ushtria e Kosovës po bëhet

Askush s’mund të ndihet indiferent ndaj datës së nesërme. Ushtria e Kosovës po bëhet.Ata i shohim me krenari,e natyrisht se ndjenja e respektit buron nga e kaluara, e cila na kujton përpjekjen dhe sakrificen e heronjëve, rënjen e dëshmorëve për liri, dhe të gjithë atyre që i dhanë vendit.

Ajo që mund të bëja më së paku, si përfaqësues si qytetarëve të Komunës së Suharekës, ishte dëshira e madhe ti ftoja që të ndajmë momente falenderimi për angazhimin e përbashkët në të ardhmen.


Në nderim ndaj atyre që ia falen jetë atdheut, përkushtimit të bashkluftëtarëve të UÇK-së, këtij synimi bashkë me popullin i urojmë sukses dhe punë të mbarë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë