A është e “vjedhur” edhe logoja e Ushtrisë së Kosovës?!

  • 07.01.2019
A është e “vjedhur” edhe logoja e Ushtrisë së Kosovës?!

Vitin e kaluar për shënimin e 10 vjetorit të shtetit të Kosovës ishin bërë përgatitje të mëdha. Ndër përgatitjet ishte edhe përzgjedhja e logos zyrtare për këtë jubile që do të përdorej nëpër dokumente, festime, dekorata, etj.

Megjithatë, logoja e parë e përzgjedhur nga një komision doli të jetë plagjiat. Ishte e ngjashme me një agjenci turistike në Gjermani. Pas debatit që u bë për atë logoja, presidenca e Kosovës e anuloi dhe u shpall një tjetër.


Tashmë siç duket është bërë traditë në Kosovë që për institucione të Kosovës të përzgjidhen logo të vjedhura.

Së fundi në një grup në Facebook pas një publikimi del të jetë e vjedhur edhe logoja e Ushtrisë së Kosovës, që deri tani e kishin bartur pjesëtarët e FSK-së dhe institucionet e Forcës.

I kontaktuar nga SuharekaOnline Zëvendësministri i Ministrisë së Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani tha se kjo është hera e parë që e shoh këtë logo dhe duhet shiquar ndërkohë pasi që logo e FSK-së ishte bërë në vitin 2008.

Në këto ditë kur i gjithë vendi iu gëzua mandatit ushtarak që iu dha Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjithandej u pa edhe një entuziazëm për bartjen e stemës së ushtrisë. Këtë dukuri e konfirmuan edhe dy krijuesit e emblemës Albian Gagica dhe Taulant Qerkini , këtë dizajnim ata e bënë në vitin 2008.

Logo e Ushtrisë së Kosovës
Logo e American Premier Security
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë