“Të pagjeturit janë plaga më e rëndë e shoqërisë sonë”

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, vendosi të bënte homazhe pranë Obeliskut të të Pagjeturve në kryeqytet, para se të merrte rrugë për në Mejë ku do të mbahet akademi për masakrën e Mejës dhe të pagjeturit e tjerë.

Në një postim në Facebook, kreu i shtetit deklaron “të pagjeturit janë plaga më e rëndë e shoqërisë sonë”.

“Jo vetëm më 27 prill, por përherë jetojmë me mungesën e tyre dhe me dhimbjen për ta!”, shkroi Thaçi.

Gjatë homazheve mëngjesin e sotëm, ai ishte i shoqëruar edhe nga kryeministri Haradinaj dhe përfaqësues të shoqatave dhe familjarëve të të pagjeturve, transmeton RTK.


© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.