Bizneset Vende Pune Ofertat

Të hënën edhe shërbyesit civilë në grevë

Të hënën edhe shërbyesit civilë në grevë

25.01.2019 Lajme

Pasi që ky vit filloi me greva të shumta nga sindikata të ndryshme, si Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), si dhe sektori i kirurgëve ku iu bashkangjitën edhe sektori i ortopedëve, së fundmi vendosën që nga dita e hënë edhe shërbyesit civilë të hynë në grevë, ku gjithësej janë 25 mijë shërbyes civilë dhe ata deklaruan se “Ne jemi shteti, pa ne shteti nuk funksionon!”.

Tashmë është bërë e ditur, arsyeja e grevës e cila është projektligji për paga, ku si SBAShK-u që po kërkon rritjen e koeficientëve të pagave, si dhe mjekët ashtu edhe shërbyesit civilë do të hynë në grevë për nivelim të pagave.

I rëndësishmi i Sindikatës së Shërbyesve Civil, Mursel Zymberi erdhi me një deklarim se nëse Qeveria nuk merr masa ndaj kërkesave tona për nivelim të pagave, ne do të jemi të detyruar që të hymë në grevë.

Po ashtu, Ndue Kalaj, kryetari i Sindikatës tha se kësaj greve që pritet të zhvillohet nga dita e hënë, do të bashkangjiten edhe puntorët e administratës publike.

Sindikata e Shërbyesve civilë, përveç që po kërkon nivelimin e pagave, kjo sindikatë po kërkon që edhe t’u njihet stazhi i punës.

Kryetari i Sindikatës të shërbyesve civilë, tha me keqëardhje që jemi injoruar aq shumë, sa që mënyra e vetme, që të merrë masa Qeveria ndaj kërkesave tona, është hyrja në grevë, siç po e bëjn edhe sindikatat e tjera.

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale
Hallka Marketing Agency Marketing / Web Rr. Brigada 123, 23000 Suharekë,
Kosovë
Sigurimi Internacional Sigurime Brigada 123,
Kosovë
“Kolegji AAB” Zyra per Regjistrime Arsim dhe Edukim Rr. “Brigada 123” afer furres Edi,
Kosovë
PRIMA QERAMIKA Tjera Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende28 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë