Mushtisht, babai kërcënon vajzën me thikë

  • 20.08.2022
Mushtisht, babai kërcënon vajzën me thikë

Një rast i dhunës në familje është raportuar dje në një familje në fshatin Mushtisht të Suharekës, ku të përfshirë janë babai dhe vajza e tij.

Nga policia bëhet e ditur se për motive ende të panjohura, mes tyre kishte plasur një debat i cili ka pasuar me kërcënime nga i moshuari që kërcënoi me jetë vajzën e tij.


Në diskutim e sipër, 71-vjeçari ka nxjerrë nga çorapet e tij një thikë me të cilën ka kërcënuar se do ta presë 37-vjeçaren dhe i është vërsulur ta godas atë.

Njësitet policore me të marrë informatën kanë dalë në vendin e ngjarjes, ku gjatë kontrollit trupor, tek i moshuari kanë gjetur dhe konfiskuar thikën me të cilën dyshohet se kërcënoi të bijën. Ai më pas u arrestua dhe u shoqërua në stacion policor për intervistim.

Me urdhër të prokurorit, i moshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë