Bizneset Vende Pune Ofertat

Sot, 20 vjet nga masakra e Reçakut

Sot, 20 vjet nga masakra e Reçakut

15.01.2019 Lajme

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale

Sot, më datën 15 Janar 2019 bëhen 20 vjet kur forcat e armatosura të Ushtrisë Serbe dhe ato policore, ku në Reçak kryen një masakër gjatë luftës së fundit që ndodhi në Kosovë, në vitet 1998-1999, ku në atë masakër mbetën të vrarë shumë persona, pa u kursyer asnjë.

Çdo vit bëhet përkujtim të përvjetorit të kësaj masakre, ku sot bëhen 20 vite nga ndodhja e asaj masakre në Reçak, sot Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në orën 9:00 deri në orë 10:00, do të zhvillojë homazhe në Kompleksin Përkujtimor në Reçak, ku pastaj mbi Reçak do të zhvillohet aktiviteti “Pëllumbat e Paqes”.

Ndërsa, në ora 11:00 në Shtime do të mbahet Akademi Përkujtimore në “Shtëpinë e Kulturës” .

Me datën 15 Janar 1999, forcat barbare të Ushtrisë Serbe, masakruan e vranë 45 shqiptarë të paarmatosur.

Ku pas asaj masakare, forcat e mëdha ndërkombëtare vendosën që të intervenojë NATO në shtetin e Kosovës.

LAVDI DËSHMORËVE.

PRIMA QERAMIKA Tjera Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Fabrika e Mobileve "TE NASERI" Prodhim Zona Industriale, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Kompania e pastrimit JOKER Tjera Suharekë,
Kosovë
Luli Market Tjera Rr. Mbreti Agron, Gjinoc,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende101 ditë

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë