Publikohet raporti i fundit i IKSHPK’së, sot më shumë raste me COVID-19 se dje

Ministria e Shëndetësisë (MSH) përmes një njoftimi, ka bërë të ditur se nga 1.559 testime, 12 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

25.11.2021 / Lajme

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK’së, sot më shumë raste me COVID-19 se dje
Foto: Ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes nga ky virus.

Sot janë shëruar 16 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.743.


Në total numri i rasteve aktive është 323.

Numri total i rasteve pozitive është 161,049 raste nga 1,308,705 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,983 raste të vdekjes.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.627 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.610.960 doza të vaksinës.

Deri më sot 759.134 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *