PDK zgjedh kryetarin e ri

Konventa e nëntë zgjedhore e PDK-së Partia Demokratike e Kosovës (PDK), sot nga ora 10:00 ka filluar ta mbajë Konventën e nëntë zgjedhore, ku do zgjedhet kryetari i partisë dhe strukturat tjera.

“Partia Demokratike e Kosovës, mban të dielën më 16 qershor, Konventën e nëntë zgjedhore, ku do të zgjedhet kryetari dhe strukturat e reja drejtuese të partisë”, thuhet në njoftim e PDK-së.

Kjo konventë mbahet pas një procesi të gjatë zgjedhore brenda nëndegëve dhe degëve të kësaj partie.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.